ایران رزیدنت | هلدینگ خدمات وب سایت و اپلیکشن

آشنایی با دوره آموزش عکاسی

توضیحات بیشتر و ثبت نام دوره

به اندازه تمام دوربین‌های عکاسی موجود در جهان فرصت خلاقیت و درآمد زایی وجود دارد، مشروط بر این که باور داشته باشید همه کسانی که یک خودکار در جیب خود دارند نویسنده نیستند و بر همین اساس بین داشتن یک دوربین عکاسی و تبدیل شدن به یک عکاس حرفه‌ای هم فاصله‌ای است که ما از آن تحت عنوان «دوره آموزش عکاسی» نام می‌بریم. مجموعه آموزش مجازی پارس در کنار شما است تا این فاصله کوتاه را به بهترین شکل پر کند. عکاسی حرفه‌ای صرف نظر از زمینه فعالیت، تخصص یا شغلِ شما، ارتباطی فراتر و قدرتمندتر از تصاویر فی‌البداهه‌ی رسانه‌های اجتماعی ایجاد خواهد کرد. انسل آدامز عکاس معروف آمریکایی می‌گوید: «شما نمی‌توانید تنها یک عکس خوب بگیرید بلکه باید یک عکس خوب بسازید!» این نگرش یکی از معروف‌ترین عکاسان طبیعت، نشان از اهمیت تخصص و مهارت در عکاسی دارد.

مهم‌ترین تفاوت یک عکاس حرفه‌ای با کسی که صرفا می‌تواند دکمه شاتر را بفشارد در  توانایی انتقال پیامی مشخص از دل یک تصویر است، تنها یک عکاس حرفه‌ای می‌تواند با به‌کارگیری اصول آموخته شده، ظرافت نهفته در یک محصول، احساس واقعی یک چهره یا واقعیت یک رویداد را با خلاقیت تمام به بیننده منتقل کند. کم نستند افراد، شرکت‌های و سازمانهایی که هنگام مرور تصاویر یک گالری این سوال را از خود می‌پرسند که چرا عکسهای ما به خوبی تصاویر این گالری نیست؟ و به ندرت کسی امروز باور دارد که تمام زیبایی و قدرت ارتباطی یک عکس به نوع دوربین یا تجهیزات عکاسی وابسته باشد.

فعالیت‌های تجاری زیادی هست که بدون عکاسی حرفه‌ای حرفی برای گفتن ندارند، کما این که به لطف شبکه‌اجتماعی اینستاگرام، امروز بخش مهمی از پیشینه شرکت‌ها و حتا افراد مختلف صرف نظر از نوع فعالیت چه طراح باشند، چه وکیل یا مدیر در عکسهای به اشتراک گذاشته شده آنها جستجو می‌کنند. عکاسی عنصر جدانشدنی بسیار از کسب و کارها و مشاغل امروز است، هیچ شغل و کسب و کاری وجود ندارد که نتوان به کمک عکاسی آن را توسعه داد، بخش قابل توجهی از موفقیت صنعت تبلیغات وام گرفته‌ی عکس‌های خلاقانه تجاری است. این همه نیاز یعنی فرصت عالی برای کسب و کار، ارتباط و البته لذتی که در کنار فناورانه‌ترین هنر تجسمی یعنی عکاسی دیجیتال هست.

دوره آموزش عکاسی مجازی برای چه کسانی مناسب است؟

در ادبیات جهانی عکاسی صرف نظر سبک و شیوه ، دو واژه شناخته شده «عکاس حرفه‌ای» و «عکاس آماتور» وجود دارد که گاهی به دلیل مرز مشترک زیادی که با هم دارند تفکیک آن سخت به نظر می‌رسد. عکاس حرفه‌ای معمولا به کسی اطلاق می‌شود که پیشه‌ی اصلی و منبع درآمدش عکاسی است و عکاس آماتور کسی است که پیشه‌ یا شغل اصلی او عکاسی نیست اما به چنان مهارت و پیشرفتی در عکاسی دست یافته،که تصاویر او مورد استناد و تحسین منتقدان و هنرشناسان واقع می‌شود. با این تعرف ساده هر علاقه‌مند به عکاسی با هر هدف و هر نگاهی که به دنیای اطراف دارد می‌تواند از این دوره آموزشی بهرمند شود. عکاسان آماتور و حرفه‌ای همه یک نقطه شروع مشترک دارند و آن زمانی که است که برای علاقه خود سرمایه‌گذاری آموزشی کرده‌اند. این که در ادامه کار در کدام گروه قرار گیرند به تصمیم‌ههای برمی‌گردد که در آینده خواهند گرفت، دقیقا زمانی که عکسهای گرفته شده خود را مرور می‌کنند.

ویژگی‌ها و مزیت‌های دوره آموزش مجازی عکاسی

توضیحات بیشتر و ثبت نام دوره

از مهمترین مزیت‌های دوره آموزش مجازی عکاسی، آموختن این مهارتِ توأم با خلاقیت در زمان آزادِ خودتان است. این دوره آموزشی همانند سایر دوره‌های مرکز توسعه آموزش مجازی پارس بر پایه استاندارهای جهانی به شیوه خودگام (Self-paced) یا به عبارت دیگر «خودآموز » تدوین شده است. این شیوه آموزش به دلیل انعطاف‌پذیری بسیار بالا با شرایط زمانی و خلقی هنرجو مطابقت داشته و باعث می‌شود که زودتر از آموزش حضوری، سبک و سیاق منحصر بفرد خود را پیدا کند. همچنین عکاسی دیجیتال به شما این امکان را می‌دهد که فارغ از نگرانی‌‌های چاپ، عکاسی را به دفعات تمرین و تکرار کنید، ما نیز در این دوره آموزشی بسته محتوایی در اختیار شما قرار خواهیم داد که به دفعات قابلیت مرور و تکرار داشته باشد، چرا که عکاسی بیشتر از یک مهارتِ صرف هنر است، و هر هنری با تکرار و تمرین ارتقاء می‌یابد.
در این دوره به آموزشی عکاسی دیجیتال از دو جبنه کلیِ هنری و تجاری پرداخته شده است. اگرچه مفاهیم پایه و اصول در هر دو جنبه یکسان است، پس از طی این دوره ‌می‌تواند بسته به هدف یا نیاز خودتان انتخاب کنید که مسیر عکاسی شما را بازار صنعت عکس تعیین کند یا بازار هنر. در هر صورت مفاهیم آموزش داده شده در این دوره شما را تا بزرگترین جشنواره‌های جهانی عکاسی و یا پردرآمدترین آتلیه‌های عکاسی خواهد برد.

محتوای دوره آموزش عکاسی مجازی چیست؟

این دوره، مجموعه‌ای است از آموزش‌های تئوری، در قالب بسته‌ی آموزش فیزیکی به همراه آموزش کامل نرم افزار قدرتمند فتوشاپ که شامل بیش از ۶۰ ساعت آموزش تخصصی عکاسی دیجیتال و ویراش تصویر به زبان ساده است، بدون شک و تا زمانی که آموزش عکاسی را آغاز نکنید، بسیاری از امکانات و قابلیت‌های دوربین عکاسی و حتا دوربین تلفن همراه خودتان را کشف نخواهید کرد.  آشنایی با انواع سبک‌های عکاسی مانند عکاسی پرتره، تبلیغاتی، خبری، مستند اجتماعی و غیره، آشنایی با مباحث زیبایی شناسی مانند اصول کادربندی و ترکیب‌بندی، اصول نورسنجی در عکاسی و آشنایی با تکنیک‌های عکاسی به همراه شناخت و روش کار با انوع دوربین‌های حرفه‌ای و خانگی بخشی از محتوای این دوره است.

دوره‌های آموزشی تخصصی مرکز توسعه آموزش مجازی پارس برگرفته از آخرین منابع و جدیترین شیوه‌های جهانی انتقال مهارت در رشته‌های مختلف است. آموزش‌های این مجموعه به شکلی تدوین گردیده که بدون نیاز به کلاس حضوری و مدرس، در هر سطحی از تجهیزات و امکانات که هستید، می‌توانید اشتیاق خودتان را به دنیای ثبت تصویر الصاق کنید. همکاران ما در مجموعه پارس آماده مشاوره و ارائه توضیحات بیشتر در خصوص این دوره و همچنین مدرک پایان هستند، با ما تماس بگیرید.

گواهینامه پایان دوره آموزش عکاسی

خرید دوره آموزش عکاسی تکمیل کننده هزینه‌ای است که شما بابت دوربین عکاسی پرداخت کرده یا خواهید کرد. شک نداشته باشید دوام این سرمایه‌گذاری از عمر تجهزات شما به مراتب بیشتر و ارزشمندتر خواهد بود. اگرچه نمونه ‌تصاویر یک عکاس بهترین مدرک هنری او محسوب می‌شود به لحاظ استاندارهای علمی مرکز توسعه آموزش مجازی پارس، خود را ملزم می‌دانیم به کسانی که این دوره تخصصی هنری را با موفقیت به پایان می‌رسانند، همانند سایر دوره‌های آموزش مجازی گواهینامه عکاسی معتبر اعطاء کنیم. در بسیاری از کشورهای جهان – مانند ایرلند – فعالیت عکاسی بدون داشتن مجور دوره آموزشی امکان‌پذیر نیست این مدارک علاوه بر بالابردن وجه حرفه‌ای عکاسی، برای أخذ بسیاری از مجوزهای قانونی عکاسی می‌تواند مورد استناد واقع شود. مشاورین مرکز آموزش مجازی پارس آماده پاسخگویی به سوالات و پرسشهای شما در این رابطه هستند. به دنیای هنرهای دیجیتال خوش آمدید.

توضیحات بیشتر و ثبت نام دوره

دیدگاهتان را بنویسید