ایران رزیدنت

دوره مهندسی شبکه CCNA

دوره آموزش CCNA

توضیحات بیشتر و ثبت نام دوره

نرم افزارها و برنامه های کامپیوتری بخش مهمی در مباحث فناوری اطلاعات هستند . در این زمینه وجود شبکه در کنار دیگر نرم افزارها و همچنین سخت افزار های کامپیوتری باعث شده که شبکه و تمامی مباحث مربوط به آن یکی از پرطرفدارترین زمینه های مطالعه و انتخاب شغل افراد علاقمند در فناوری اطلاعات باشد .هرگاه که نام شبکه و تجهیزات آن به گوش می خورد ، غیر ممکن است که نام سیسکو در این بین مطرح نشود . شرکت عظیم سیسکو ، با توجه به گستردگی تولیدات و همچنین تنوع محصولاتش در زمینه ی تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری در زمینه ی شبکه به عنوان پرجمدار میدان در فناوری اطلاعات شناخته می شود .
شرکت بزرگ cisco با توجه به جایگاه ویژه اش در سطح بین المللی ، علاوه بر تولید محصولات سخت افزار و نرم افزاری ، ارایه دهنده ی دوره های آموزشی خاص در سطوح مختلف و همچنین گواهینامه ها و مدارک معتبر فنی بوده است که در بین متخصصین در امور شبکه به مدارک سیسکو شناخته شده اند . مدارک سیسکو به علاقمندان و تکنسین های راه اندازی شبکه کمک می کند تا با دریافت مدارک فوق ، آینده ی کاری و مالی خود را تنظیم کنند .
ابتدایی ترین دوره ی سیسکو CCNA می باشد که یکی از پرطرفدارترین دوره های اموزشی شبکه محسوب می شود . افرادیکه مدرک CCNA را دارند از توانایی و تکنیک های لازم به منظور استفاده از تجهیزات سیسکو و راه اندازی شبکه برخوردارند .

مدرک CCNA

CCNA مخفف عبارت Cisco Certified Networking Associate بوده که معادل مدرک دستیار متخصص شبکه می باشد . شرکت بزرگ سیسکو ، برای افراد و متخصصینی که با تجهیزات و روتر های سخت افزار سیسکو کار می کنند کلاسهای اموزشی متنوع و در سطوح مختلفی ارایه نموده است که در این میان آموزش مقدماتی این دوره ها، دوره ی CCNA می باشد که در واقع قدم اغازین افراد برای اخذ مدارک سطوح بالاتر می باشد . متخصصین و همچنین مهندسین در امور شبکه همگی بایستی در ابتدا این دوره را گذرانده باشند . به واقع دوره های آموزشی سیسکو از علاقمندان متخصصین حرفه ای می سازد که توانایی کنترل روترها و دیگر تکنولوژییهای مرتبط در این زمینه را دارد .
دوره ی CCNA زمینه ی آشنایی و تسلط هرچه تمامتر شما با مباحث اصلی مربوط به شبکه اعم از نصب ، پیکربندی و فعال کردن روتر و سوئیچ ها را فراهم می سازد . این دوره شامل مباحث دیگری نیز هست که شامل WAN,LAN,IP ROUTING مدیریت ترافیک های شبکه ، دیتا سنتر و زیر ساخت های امنیتی ، مدیریتی و .. می باشد .
سخت افزار های سیسکو به عنوان سریع ترین روترها و سوئیچ هایی شناخته می شوند که ظرفیت ارتباطات و سرویس های یک شبکه ی شرکتی را دارا هستند . قابلیتهای تجهیزات سیسکو به گونه ایست که نه تنها برای افرادیکه با آن کار می کنند بلکه برای مشتریان آنها باعث بهبود تجربه و روند رشد اطلاعاتی خواهد شد و این وجه تمایز تجهیزات سیسکو نسبت به دیگر شرکت های تولید کننده ی محصولات شبکه می باشد .
در صورتیکه دوره ی اموزشی خود را در یک مرکز معتبر گذرانده و یا مدرک آن را دارا باشید می توانید در آزمون های بین المللی سیسکو شرکت کرده و مدارک بین المللی آنرا دریافت کنید . شما با اخذ مدارک سیسکو ، از لحاظ شروع کار و وضع در امدی با مشکلی مواجه نخواهید شد.
در حال حاضر شرکت های بزرگ و کوچک اعم از خصوصی و دولتی از محصولات سیسکو استفاده می کنند و بدیهیست که دریافت مدارک سیسکو ، فرصت های شغلی بسیاری را برای دارندگان مدرک CCNA چه در داخل و چه خارج از کشور مهیا می سازد.

توضیحات بیشتر و ثبت نام دوره

امتیاز های شغلی دارندگان مدرک CCNA

امروزه تمامی شرکت ها و موسسات معتبر تقریبا تمامی امور اداری ، مالی ،مدیریتی و …خود را از طریق راه اندازی شبکه و اینترنت انجام می دهند که متعاقبا دارا بودن یک زیر ساخت مناسب و مطمئنی که در مقابل حملات هکرها مقاومت داشته باشد ، ضروریست . دارندگان مدرک CCNA این اطمینان را در کارفرمایش ایجاد می کند که نه تنها می توانند نصب شبکه و امور مربوط به آن را انجام دهد بلکه می تواند عیب یابی و ایمنی شبکه و ارتقای آن را در سطحی وسیع انجام دهند.
بنابر این توضیحات کافیست که دارندگان مدرک CCNA برای اشتغال اقدام کرده و مشاهده کنند که چه فرصتهای شغلی مناسبی در پیش روی انهاست .
برای مثال می توانند به عنوان ادمین شبکه ، کارشناش ارشد شبکه ، سرپرست فناوری اطلاعات ، ادمین سیستم و … مشغول به کار شوند .
مدرک CCNA نه تنها در ایران بلکه در سطح بین الملل یکی از پر متقاضی ترین مدارک در زمینه ی IT میباشد . بعد از گذراندن دوره ی CCNA و اخذ مدرک آن می توانید در دوره های CCNP ,CCIP و دیگر دوره های مرتبط  شرکت کرده و جایگاه شغلی خویش را ارتقا دهید .

تاریخچه شرکت سیسکو

شرکت سیسکو یک شرکت معتبر و گسترده ی آمریکایی میباشد که مرکزیت آن در شهر سن خوزه قرار دارد . شرکت سیسکو تولید کننده ی تجهیزات شبکه و محصولات مرتبط با آن می باشد که با نامهای تجاری ساینتیفیک ، لینکسیس ، آتلانتا به جهان ارایه می کند . در ابتدا شرکت سیسکو فقط تولید کننده ی روترهای چند پروتکل بود اما امروزه محصولات بسیار متنوعی در این زمینه تولید می نماید .
سیسکو در سال ۱۹۸۴ توسط لن بزاک و سندی لرنر تاسیس شد و در سال ۱۹۹۰ به سهامی عام تبدیل شد و سهام شرکتی آن را در بازاربورس به فروش رساندند . امروزه بزرگترین روترها توسط شرکت عظیم سیسکو طراحی می شوند .
همزمان با گسترش داخلی شرکت و عقد قرار داد با تعدادی از شرکت ها ی دیگر ، سیسکو وارد بازار تولید قطعات دیگر کامپیوتر به جز روتر شد و بعد از آن موفق به خرید شرکت معروف Linksys شد و سطح آنرا تا رتبه ی اول شرکت های تولیدی قطعات مربوط به سیستم ارتقا داد .
فعالیتهای شرکت سیسکو فقط محدود به تولید و طراحی قطعات کامپیوتری نیست بلکه فعالیت های دیگری در زمینه ی آموزش طراحی شبکه و راه اندازی و نگهداری آن دارد که تا به حال در بیش از ۱۵۰ کشور دنیا مراکز آموزشی دایر نموده است .
در راستای آموزش و اهداف عالی درزمینه ی نصب و راه اندازی شبکه ، مرکز آموزش مجازی پارس اقدام به برگزاری دوره های CCNAو CCNP نموده است . این مرکز با برگزاری دوره ها در قالب بسته های پستی و به صورت آنلاین ضمن صرفه جویی در زمان و هزینه کلیه ی اطلاعات و دانش مرتبط را در اختیار دانش پذیران قرار می دهد .
مرکز اموزش مجازی پارس ، به کلیه ی فراگیران دوره پس از اتمام آن ، مدرک و یا گواهینامه ی معتبر اعطا کرده تا از این طریق راه ورود به عرصه ی کار و اشتغال برای فراگیران فراهم شود .

امروزه با توسعه و گسترش تکنولوژی و همچنین نرم افزاری شدن فعالیتها ی اداری ، اکثر سازمانها وموسسات به منظور اتوماسیون اداری ، از سیستم های  شبکه ای کامپیوتری بزرگ و کوچک استفاده می کنند که این امر باعث شده که نیاز به افراد ماهر و حرفه ای در انجام فعالیتهای مربوط به شبکه های کامپیوتری روز به روز بیشتر شود. از این جهت افرادی که علاقمند به انجام امور شبکه ی کامپیوتر می باشند بعد از فراگیری اصول کلی شبکه ، می توانند دوره های CCNA را گذرانده و گواهینامه ی CCNA   را دریافت کنند .
دارا بودن گواهینامه ی CCNA  سبب می شود که بتوانید در کلیه ی زمینه های ISP مشغول به کار شوید و یا در صورت تمایل خود به عنوان یکی از افراد کلیدی در سیستم های فنی فناوری اطلاعات سازمانها ، نهادها ، موسسات و …. مشغول به کار شوید . پس فرصت را از دست ندهید و همین الان در دوره ی آموزشی مهندسی شبکه CCNA  ، مرکز آموزش مجازی پارس  شرکت کنید و گواهینامه ی CCNA  را دریافت کنید.

توضیحات بیشتر و ثبت نام دوره

دوره های مرتبط:

 دوره آموزش امنیت شبکه
 دوره طراحی و اجرای شبکه رایانه ای
دوره آموزش عیب یابی شبکه های اینترنتی
 دوره مهندسی شبکه CCNP

فهرست مطالب